header
کُجا برم؟ کِی برم؟ با چی برم؟ چند روزه برم؟

گردشگری استان گلستان

گلستان یکی از استان‌های ایران است که در آن اقوام متعددی چون ترکمن‌ها، فارس‌ها، سیستانی‌ها، بلوچ‌ها، ترک‌ها، قزاق‌ها و غیره زندگی می‌کنند. استان گلستان یکی از استان‌های تاریخی ایران نیز بشمار می‌رود. این استان به دلیل زیبایی‌های طبیعی بسیاری که دارد همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. امکان ندارد که گردشگری به این استان سفر کند ولی از نهارخوران گرگان که شهرت زیادی دارد غفلت کند. در انتهای جاده نهارخوران به روستایی بسیار زیبا به نام زیارت می‌رسید که از جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد ایران است. یکی از جاذبه‌های تاریخی استان گلستان، دیوار بزرگ گرگان نام دارد که بزرگترین سد دفاعی دنیا را به خود اختصاص داده است. پارک جنگلی النگ‌دره یکی دیگر از این جاذبه‌هاست که در فصل پاییز، شکوه طبیعت پاییزی گرگان را به نمایش می‌گذارد. جاذبه‌های دیگری چون دهکده جهان‌نما، آبشارهای زیبای شیرآباد گلستان، دریاچه توشن، چشمه گل رامیان، آبشار کبودوال علی آباد کتول که بزرگترین آبشار تمام خزه‌ای دنیاست، نخستین پارک ملی ایران به نام پارک ملی گلستان که گونه‌های گیاهی و جانوری متنوعی را می‌توان در آن مشاهده کرد، آبشار آق سو در پارک ملی گلستان، پارک‌های جنگلی دلند، کردکوی و قرق، مجموعه آبشارهای لوه در شهر گالیکش شهرستان مینودشت، آبشارهای زیارت، رنگو، شیرآباد و لاشو. آبشار هفت طبقه شادان در شهرستان کردکوی که تنها بخشی از جاذبه‌های طبیعی این استان است و شاید گفت در هیچ استانی این همه جاذبه‌ی طبیعی وجود ندارد. از جمله جاذبه‌های تاریخی استان گلستان نیز می‌توان میل گنبد در شهر گنبد کاووس را نام برد که از معماری ویژه‌ای برخوردار است. مدرسه عمادیه که قدمت آن به دوران صفویه می‌رسد یکی دیگر از این جاذبه‌هاست. موزه گرگان که در کاخ سلطنتی پارک شهر واقع است نیز نظر گردشگران را به خود جلب نموده است. کوه‌های استان گلستان، غارهایی چون کیارام، شیرآباد، پشمکی، حمام خدایی، سم، گرو یا گرآو، روستاهای هدف گردشگری چون روستای جهان‌نما و بندر ترکمن و بندر گز و اسکله‌های این بنادر و بسیاری از موارد دیگر که در این مطلب نمی‌گنجد.

آخرین مطالب وبلاگ

ایرانیان به استقبال بهار می روند

در ایران، نوروز و آغاز فصل بهار همیشه با جشن و شادی و پایکوبی همراه است. این جشن ها در سراسر ایران متناسب با آداب و رسوم هر منطقه به شکل های مختلف و با شکوه تمام برگزار می شود. مردم شهرها و روستاها هر یک با توجه به آیینی که از بزرگانشان به ارث برده اند به استقبال بهار می روند که گردشگری 724 در ادامه به برخی از این جشن ها و آیین ها اشاره می کند.

 • ایرانیان به استقبال بهار می روند
  ایرانیان به استقبال بهار می روند

  در ایران، نوروز و آغاز فصل بهار همیشه با جشن و شادی و پایکوبی همراه است. این جشن ها در سراسر ایران متناسب با آداب و رسوم هر منطقه به شکل های مختلف و با شکوه تمام برگزار می شود. مردم شهرها و روستاها هر یک با توجه به آیینی که از بزرگانشان به ارث برده اند به استقبال بهار می روند که گردشگری 724 در ادامه به برخی از این جشن ها و آیین ها اشاره می کند.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  163
 • افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر گردشگری
  افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر گردشگری

  به گفته گردشگری 724، اخیراً زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین مدام به گوش می‌رسد؛ صحبت‌هایی که ابتدا توسط برخی سیاسیون شنیده می‌شد و بلافاصله توسط خودشان نیز تکذیب می‌شد؛ ولی امروزه در کوچه و بازار نیز به گوش می‌رسد. گویا مردم نیز مانند گردشگری 724 نگران افزایش قیمت بنزین هستند.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  209
 • تأثیر افزایش نرخ ارز بر صنعت گردشگری (تهدید یا فرصت)
  تأثیر افزایش نرخ ارز بر صنعت گردشگری (تهدید یا فرصت)

  ماه هاست که کشور عزیزمان ایران در تلاطم تغییرات نرخ ارز به سر می برد. به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی نرخ ارز از چندین ماه پیش سیر صعودی در پیش گرفت. ابتدا شیب افزایش کمی ملایم بود ولی به ناگاه با یک سیر صعودی برای اولین بار در تاریخ ایران، نرخ حدود 20 هزار تومان به ازای یک دلار را تجربه کردیم. ولی به مرور این نرخ کاذب فروکش کرد و حدود یک ماهی هست که حول 11 هزار یا 12 هزار تومان به سر می برد.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  133
 • فرهنگ سازی لازمه توسعه پایدار گردشگری
  فرهنگ سازی لازمه توسعه پایدار گردشگری

  رونق صنعت گردشگری در گرو فرهنگ‌سازی عمومی است. اقتصاد آینده کشور بر شانه‌های گردشگری استوار خواهد شد، چرا که با افول صنعت نفت از یک سو و جابجایی چند صد میلیونی گردشگر در جهان از سوی دیگر، نیازمند پوست اندازی در نگرش به حوزه گردشگری هستیم. از این رو، مردم می‌توانند مهمترین بخش این مقوله را بر عهده گیرند که آن فرهنگ‌سازی عمومی در حوزه صنعت گردشگری است.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  73
 • ضرورت توجه بیشتر به صنعت گردشگری
  ضرورت توجه بیشتر به صنعت گردشگری

  علیرغم گسترش روزافزون و پرشتاب صنعت جهانگردی در سطح دنیا و با وجود منابع فراوان، جذب جهانگرد در کشور ما، طبق آمارهای موجود حاکی از عدم موفقیت این صنعت در کشور ما است به طوری که برای مثال طی سال‌های برنامه اول، دوم و سوم توسعه اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی کشور، این صنعت به تمام اهداف تعیین شده خود نرسیده است (اسناد و گزارشات برنامه دوم و سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی-فرهنگی).

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  66
 • جایگاه صنعت گردشگری در جهان و ایران
  جایگاه صنعت گردشگری در جهان و ایران

  جمهوری اسلامی ایران طبق آمارهای اعلام شده از سوی سازمان جهانی جهانگردی از لحاظ جاذبه‌های طبیعی در رتبه پنجم و از نظر جاذبه‌های تاریخی در رتبه دهم کشورهای دنیا قرار دارد؛ اما متأسفانه در بهره‌گیری از این منابع، سهم کمتر از یک دهم درصد کل درآمدهای گردشگری جهان را به خود اختصاص داده است.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  82
 • دیدگاه ریاست محترم جمهور در خصوص صنعت گردشگری
  دیدگاه ریاست محترم جمهور در خصوص صنعت گردشگری

  بخشی از سخنان دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب در خصوص صنعت گردشگری

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  62
 • دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص صنعت گردشگری
  دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص صنعت گردشگری

  مقام معظم رهبری: \"من تصورم این است که اگر مسئولین کشور بتوانند از همین مسئله گردشگری به شکل درست، با تبلیغات صحیح و با جهت‌گیری صحیح استفاده کنند، درآمد آن، کشور را از همه معونه‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند.\".

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  65