header
کُجا برم؟ کِی برم؟ با چی برم؟ چند روزه برم؟

گردشگری استان مازندران

استان مازندران یکی از استان‌های سرسبز شمال کشور است. این استان از حیث جاذبه‌های طبیعی آنقدر غنی است که به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شده است. ارتباط مازندران با مرکز کشور از طریق محورهای هراز، کندوان و سوادکوه سبب شده است که سالانه پذیرای حدود 12 میلیون گردشگر داخلی و ده‌ها هزار گردشگری خارجی باشد. برخی از جاذبه‌های طبیعی استان مازندران عبارتند از: پله‌های نورانی معروف به باداب سورت با رنگ‌های متنوع همراه با آبی که گاه شور و گاه شیرین است، روستای گردشگری لاویج از توابع شهرستان نور که خود دارای جاذبه‌هایی چون آبگرم لاویج، آبشار حرام، کلیسای آنتوان مقدس و خانه نیما یوشیج است، دریاچه بسیار زیبا و دیدنی چورت معروف به خواهر خوانده دریاچه خزر، جنگل زیبای دالخانی معروف به دالان بهشت در شهرستان رامسر واقع است، یکی از بزرگترین و زیباترین سدهای ایران به نام لار در استان مازندران قرار دارد که گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری چون فلامینگو، کبک، پلنگ و بز کوهی را می‌توان در این منطقه مشاهده کرد، جنگل‌های دوهزار که از جنگل‌های بسیار زیبای ایران است و در شهرستان تنکابن واقع شده است، آبشار آب پری یا آب رویان یکی دیگر از زیبایی‌های طبیعی این استان است و در نزدیکی آرامگاه نیما یوشیج واقع است، پل ورسک از قدیمی‌ترین پل‌های راه‌آهن ایران که در کتاب گینس ثبت شده است، دشت گل‌های بابونه زرد رنگ همراه با عطر زیبا به نام دشت دریاسر که به دشت اردیبهشت ایران نیز شهرت یافته است، بام مازندران همراه با آسمان ابرها را می‌توان در ییلاقات فیلبند مشاهده کرد، ییلاقت کلاردشت، غار آبی دانیال، تالاب میانکاله، که تنها بخش اندکی از جاذبه‌های طبیعی بسیار استان مازندران است. از دیگر جاذبه‌های این استان می‌توان به مواردی چون قلعه مارکوه رامسر، تله کابین رامسر، کاخ موزه زیبای رامسر، تله کابین و منطقه زیبای گردشگری نمک آبرود که به نام شهرک توریستی نمک آبرود معروف است، خانه و آرامگاه نیما یوشیج، اشاره نمود.

آخرین مطالب وبلاگ

ایرانیان به استقبال بهار می روند

در ایران، نوروز و آغاز فصل بهار همیشه با جشن و شادی و پایکوبی همراه است. این جشن ها در سراسر ایران متناسب با آداب و رسوم هر منطقه به شکل های مختلف و با شکوه تمام برگزار می شود. مردم شهرها و روستاها هر یک با توجه به آیینی که از بزرگانشان به ارث برده اند به استقبال بهار می روند که گردشگری 724 در ادامه به برخی از این جشن ها و آیین ها اشاره می کند.

 • ایرانیان به استقبال بهار می روند
  ایرانیان به استقبال بهار می روند

  در ایران، نوروز و آغاز فصل بهار همیشه با جشن و شادی و پایکوبی همراه است. این جشن ها در سراسر ایران متناسب با آداب و رسوم هر منطقه به شکل های مختلف و با شکوه تمام برگزار می شود. مردم شهرها و روستاها هر یک با توجه به آیینی که از بزرگانشان به ارث برده اند به استقبال بهار می روند که گردشگری 724 در ادامه به برخی از این جشن ها و آیین ها اشاره می کند.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  163
 • افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر گردشگری
  افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر گردشگری

  به گفته گردشگری 724، اخیراً زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین مدام به گوش می‌رسد؛ صحبت‌هایی که ابتدا توسط برخی سیاسیون شنیده می‌شد و بلافاصله توسط خودشان نیز تکذیب می‌شد؛ ولی امروزه در کوچه و بازار نیز به گوش می‌رسد. گویا مردم نیز مانند گردشگری 724 نگران افزایش قیمت بنزین هستند.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  209
 • تأثیر افزایش نرخ ارز بر صنعت گردشگری (تهدید یا فرصت)
  تأثیر افزایش نرخ ارز بر صنعت گردشگری (تهدید یا فرصت)

  ماه هاست که کشور عزیزمان ایران در تلاطم تغییرات نرخ ارز به سر می برد. به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی نرخ ارز از چندین ماه پیش سیر صعودی در پیش گرفت. ابتدا شیب افزایش کمی ملایم بود ولی به ناگاه با یک سیر صعودی برای اولین بار در تاریخ ایران، نرخ حدود 20 هزار تومان به ازای یک دلار را تجربه کردیم. ولی به مرور این نرخ کاذب فروکش کرد و حدود یک ماهی هست که حول 11 هزار یا 12 هزار تومان به سر می برد.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  133
 • فرهنگ سازی لازمه توسعه پایدار گردشگری
  فرهنگ سازی لازمه توسعه پایدار گردشگری

  رونق صنعت گردشگری در گرو فرهنگ‌سازی عمومی است. اقتصاد آینده کشور بر شانه‌های گردشگری استوار خواهد شد، چرا که با افول صنعت نفت از یک سو و جابجایی چند صد میلیونی گردشگر در جهان از سوی دیگر، نیازمند پوست اندازی در نگرش به حوزه گردشگری هستیم. از این رو، مردم می‌توانند مهمترین بخش این مقوله را بر عهده گیرند که آن فرهنگ‌سازی عمومی در حوزه صنعت گردشگری است.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  73
 • ضرورت توجه بیشتر به صنعت گردشگری
  ضرورت توجه بیشتر به صنعت گردشگری

  علیرغم گسترش روزافزون و پرشتاب صنعت جهانگردی در سطح دنیا و با وجود منابع فراوان، جذب جهانگرد در کشور ما، طبق آمارهای موجود حاکی از عدم موفقیت این صنعت در کشور ما است به طوری که برای مثال طی سال‌های برنامه اول، دوم و سوم توسعه اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی کشور، این صنعت به تمام اهداف تعیین شده خود نرسیده است (اسناد و گزارشات برنامه دوم و سوم توسعه اقتصادی و اجتماعی-فرهنگی).

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  66
 • جایگاه صنعت گردشگری در جهان و ایران
  جایگاه صنعت گردشگری در جهان و ایران

  جمهوری اسلامی ایران طبق آمارهای اعلام شده از سوی سازمان جهانی جهانگردی از لحاظ جاذبه‌های طبیعی در رتبه پنجم و از نظر جاذبه‌های تاریخی در رتبه دهم کشورهای دنیا قرار دارد؛ اما متأسفانه در بهره‌گیری از این منابع، سهم کمتر از یک دهم درصد کل درآمدهای گردشگری جهان را به خود اختصاص داده است.

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  82
 • دیدگاه ریاست محترم جمهور در خصوص صنعت گردشگری
  دیدگاه ریاست محترم جمهور در خصوص صنعت گردشگری

  بخشی از سخنان دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب در خصوص صنعت گردشگری

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  62
 • دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص صنعت گردشگری
  دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص صنعت گردشگری

  مقام معظم رهبری: \"من تصورم این است که اگر مسئولین کشور بتوانند از همین مسئله گردشگری به شکل درست، با تبلیغات صحیح و با جهت‌گیری صحیح استفاده کنند، درآمد آن، کشور را از همه معونه‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند.\".

  ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  65